Čtvrtá recenze

Stokke Xplory True Black
Dalším a pro mně zřejmě posledním testovaným kočárkem se stal Stokke Xplory v limitované edici True Black.
Kočárek je celočerný, pro někoho jsou to barvy smutku, ale jak mě znáte - pro mne je to vrchol elegance. A v kombinaci s jeho designem to celé působí velmi luxusně a vkusně.

Přiznám se, že jsem na něj byla opravdu zvědavá, protože pro mne to byl vždy "UFO" kočárek a nikdy jsem nechápala ty nadšené maminky.
Po vyzkoušení musím uznat, že překvapil a není tak hrozný jak jsem si vždy myslela.


Začněme tedy konstrukcí. Jak jsem již zmínila, kočárek je celý černý. Co mě na tomto kočárku vždy odradilo, je právě ta konstrukce - je plastová a působí na pohled opravdu velmi zvláštně. Taková trojnožka.

Kočárek se však velmi snadno ovládá, překvapilo mě, že i tady stačí použít jednu ruku a dostanete se s ním tam kam potřebujete. Rukojeť lze samozřejmě uzpůsobit vašim požadavkům, protože jak je u Stokke zvykem - kočárek je vyšší.
Ráda bych zmínila možnost nastavit i tyč na které rukojeť "sedí". Vše děláte opět pomocí bílých klapek. To mne zaujalo velmi, protože kočárek se rázem stane nižší a zvládne ho vézt i 2-leté dítě. A to je hned o zábavu postaráno :)
Přední kola jsou otočná a díky tomu je kočárek velmi snadno ovladatelný. Samozřejmě i zde je možnost je zaaretovat, ale přijdete o tu skvělou a pohodovou jízdu s pocitem, že se dostanete kamkoliv :-) 
Všechny kočárky co mají otočná přední kola mají u mě velké plus! A vlastně nejen u mě - kočárek testovala i má maminka, která mu dávno před vyzkoušením dala přezdívku "ten hroznej kočár". Když jsem se jí po procházce ptala na názor, sama uznala, že tak hrozný není, že opravdu dobře jezdí, jen se jí prostě nelíbí.

U kol se také nachází nožní brzda - nevím, jestli to je jen u mnou testovaného kočárku či u vsech, ale špatne se mi odbržďovala. Chtělo to maličko síly.


Co se týče nákupního koše - trochu ho tu postrádám. Součástí jsou totiž pouze dvě tašky - jedna je přebalovací (na nezbytnosti pro maminku a miminko) a druhá obsahuje moskytiéru a pláštěnku. Ano, jsou prostorné, vejde se do nich mnoho, ale nedokážu si představit, že tam vozím nákup jako tomu bylo u jiných kočárků.
Tak a teď se pustíme do skládání. Proč to popisuji jako by to bylo utrpení? Protože pro mě to utrpení bylo :-)
První skládání proběhlo při převzetí a už z toho jsem byla na nervy, nebýt pomoci, tak ho asi nesložím doteď. Možná je to mnou, ale ani časem jsem tomu nepřišla na chuť, ke každému skládání a rozkládání jsem používala svůj mobil a video na Youtube :-))

Při skladání jako první krok odepněte sportovní sedačku (včetně nožní opěrky), pak pokračujte sesunutím rukojeti dolů - jak zmiňuji výše, otočte madlo směrem nahoru a zatáhněte za bílé kolečko zespodu rukojeti a nohou "kopněte" do bílé části nad koly.
A mělo by být složeno. Ale opravdu to chce najít ten správný grif. Na mě je to moc zbytečných úkonů najednou a když člověk ještě chvátá :))

Ještě bych ráda podotkla, že do mého auta (Peugeot 508SW) se vešel spolu s Bugaboo Bee+ - chtělo to tam sice trochu naskládat, aby šel zavřít kufr, ale nakonec se vešel. 
Zde je fotka v kufru mého muže (BMW 3GT). Vidíte, že kočárek zabírá opravdu mnoho místa.
Sedačka je naprosto identická (včetně pásů, nožní opěrky, madla a střechy) jako byla u kočárku Stokke Trailz (recenzi si můžete připomenout zde - http://housebyt.blogspot.cz/2015/05/druha-recenze.html ).

V rámci této recenze však kladu větší důraz na polohování - i zde je možnost pouze 5 poloh jako u Trailze!!
Ve směru jízdy jsou možné polohy dvě - polosed a sed. V proti směru jsou to pak polohy tři - leh, polosed a sed.
Rozhodně nic nedělejte násilím. 


A co se mi tedy zdá opravdu jako velké plus je možnost pohybu sedačky nahoru a dolů - takže dítě s Vámi může sedět u jakéhokoliv stolu v kavárně, na obědě atd.

Polohuje se to pomocí této páčky, která je umístěna pod sedačkou. Zde je otevřená - tudíž můžete ihned polohovat nahoru a dolů.

Závěrem bych znovu chtěla říct, že mě kočárek opravdu překvapil, nicméně já osobně bych si ho nepořídila - už jen kvůli té vysoké pořizovací ceně.

Kdyby Vás cokoliv zajímalo, piště, jsem tu!


A teď bych vše zase ohodnotila pomocí bodů (1 je nejméně a 10 nejvíce):

 

  1. Skládání/rozkládání - 2 body
  2. Manipulace se sedačkou - otočení po/proti směru jízdy - 7 bodů
  3. Pásy - 7 bodů
  4. Sedák - polohování - 9 bodů
  5. Sedák - nožní opěrka - 6 bodů
  6. Váha kočárku - 5 bodů
  7. Úložný prostor pod kočárkem - 4 body
  8. Skladnost v kufru auta - 4 body
  9. Možnost obměny vzhledu kočárku - doplňky - 10 bodů
  10. Cena - 4 bodyMějte se krásně.

Vaše Teru
Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram