Děti v obýváku

Dnes mám pro vás článek o dětech v našem obýváku. Protože mi od vás chodí komentáře na téma úklid a děti, rozhodla jsem se o tom něco napsat.

No nemyslete si, také tu máme nepořádek a poházené hračky, vždycky to tu není ''pure & white''. Ale to vám přece nebudu fotit. Nebo ano? :-)
Při psaní tohoto článku zrovna koukám na Marečkovu deku a kolem asi milion hraček, ale jsem tak ráda, že spí, že to přejdu a uklidím to až večer.

Většinou to tak právě dělám, že si rozházené hračky uklízím večer, abych ráno mohla přijít do uklizeného. Je to prostě věčný koloběh. Občas jsem ale tak unavená, že i na to se ''vykašlu''. Ale pak jsem na sebe akorát pěkně naštvaná, protože přijít ráno dolů a vidět ten nepořádek.. No. není to pak tak krásné ráno!:-))
Ale já vím, k dětem to prostě patří, ale neznamená to, že doma
musíme mít hračky kam se člověk podívá. A co si budeme povídat, není to tak těžké je naházet do pytle.
No ale další věc je také ta, že stačí nepořádek odsunout pryč z fotky a hned vypadáte jako skvělá matka co stíhá naprosto skvěle uklízet.
Ale to určitě také znáte, že? :-) Jinak si totiž nedovedu vysvětlit všechny ty dokonalé domy z Instagramu. Také už jste nad tím někdy přemýšleli? V poslední době mi dokonce přijde, že když člověk nemá dokonalý dům a život, nemá šanci nic dokázat.


Ale já mám pro vás pár tipů jak to udržet alespoň chvilku uklizené!:-)
Všechny naše úložné boxy už znáte z fotek, ale ráda vám je připomenu.
Na lego a podobné malé kousky máme Lego storage - boxy, které vypadají jako kostky lega. Využívám je i na autíčka z IKEA. Na velké věci pak máme pytel od Ferm Living. Vedle pohovky  pak najdete vlněný box z H&M home, který používáme na ukládání knížek. Máme jich opravdu hodně, Matýsek si opravdu moc rád čte.
Ve veškerém ukládání hraček máme nějaký systém, Matýsek už ví, kde co najde a tak jde vždy na jistotu.

Další místo na hraní je pak u jídelního stolu, v koutku u dveří na terasu. Tam si modelujeme a kreslíme. V lego boxu je schovaná modelína a hrneček Dombo obsahuje voskovky a křídy. Podložka ve tvaru mráčku je oficiálně prostírání, my ji však využíváme právě na modelování, jako ochranu stolu.
Matýsek je však velmi pořádné dítě, hned mi hlásí jakýkoliv drobek či čmárnutí od voskovky se slovy ''mami, uču!'' :-)))

Také máte tak pořádné děti? Já vím, že Matyho určitě hodně ovlivňuje znamení (je Panna), tak jsem zvědavá, jaký bude lvíček Mareček.

Doufám, že se vás tento článek alespoň trochu potěšil a budu se těšit zase příště.


Přeji krásné dny a víkend.
Pro mě to bude víkend oslavence :-)

Vaše Teru

2 komentáře:

 1. Pekny clanek, Teri! Moji kluci maji jeden velky psaci stul, kazdy na nem ma dost sveho prostoru. A presne je videt- pulka patrici Panne je cista, temer prazdna, vse srovnane dokonale. Ta Byci pulka je chaos, veci mraky, ucebnice, auticka...:-) uz jsem pochopila, ze nema cenu se rozcilovat a ani vymyslet dalsi a dalsi kosiky, krabicky... Od more pozdrav posila Terka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc dekuji Teri! Ajeeeeje, tak snad lvíček bude dobry a poradny znameni jako ta Panna :) stejne to v pubertě bude asi mazec :-D
   A za pozdrav od more dekuji, dýchla na me morska atmosfera!:-)

   Vymazat

Instagram